urządzenia

Nebula Cosmos – sukces projektorów Ankera na Kickstarterze

Amerykańska firma Anker zapowiada dwa nowe modele projektorów Nebula. Cosmos i Cosmos Max zaoferują obraz Full HD lub 4K oraz dźwięk dookólny bez żadnych dodatkowych urządzeń.

Nebula Cosmos ma formę płaskiego dysku, z ciekawym podświetleniem na górnym panelu. Urządzenie może pracować stojąc lub na podwieszeniu, a głośność układu chłodzenia nie przekracza 32 decybeli. Urządzenie może wyświetlać obraz o przekątnej do 150 cali, również w trybie HDR10. Nebula Cosmos ma dwa 10-watowe głośniki i osiąga jasność 900 lumenów, wyświetlając obraz Full HD, natomiast Nebula Cosmos Max ma cztery głośniki, jasność 1500 lumenów i pracuje w rozdzielczości 4K.

Technologie Dolby Digital Plus i Sound Dimension zapewniają wrażenie przestrzenności dźwięku, a moc każdego z wbudowanych głośników to 10 W. Lampy LED mają żywotność sięgającą 30 tys. godzin, co oznacza możliwość codziennego obejrzenia 2-godzinnego filmu przez 40 lat. Technologia Texas Instruments DLP zapewni dobrą jakość obrazu, a rozwiązanie Dynamic Smoothing zadba o brak charakterystycznych rozmyć obrazu przy dynamicznych scenach.

Projektowy mają system Android 9, można zatem korzystać na nich z aplikacji – choćby Netfliksa – mają również możliwość sterowania i streamingu prosto ze smartfona, dzięki dedykowanej aplikacji na Androida i iOS. Każdy z modeli ma też po dwa wejścia HDMI i USB, a także złącze optyczne, pozwala także korzystać z połączenia Bluetooth i Wi-Fi. Nebula Cosmos jest zatem sprzętem dość uniwersalnym.

Anker przedstawia swe projektowy w serwisie crowdfundingowym Kickstarter – i wszystko wskazuje na to, że zbiórka zakończy się sukcesem. Planowaną kwotę przekroczono już parokrotnie. Na razie Nebula Cosmos kosztuje 469 dolarów, a Nebula Cosmos Max 1099 dolarów. Po zakończeniu kickstarterowej kampanii, ceny wyniosą odpowiednio 699 i 1699 USD.

Adam Łukowski

Od 2000 roku współredagował jeden z pierwszych polskich serwisów WAP, tworzony przez Polski Internet Komórkowy. Tworzył autorskie treści do portalu WAP, zajmował się również informacyjną częścią serwisu. Współpracował z Tygodnikiem Angora, w którym prowadził stałą rubrykę pod hasłem "Cyrk Tygodnia". Wieloletni współpracownik nieistniejącego już Magazynu Nowoczesnych Technologii "Mobile Internet". Obecnie - od ponad 12 lat - publikuje w serwisie mGSM.pl. Codziennie dostarcza świeżą porcję wyselekcjonowanych newsów produktowych, publikuje również recenzje. Zajmuje się rynkiem telekomunikacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu telefonów komórkowych. Prywatnie - pasjonuje się motoryzacją i muzyką.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago