urządzenia

IRISPen Air 7 – skanowanie tekstu „długopisem”

Czasami potrzebujemy jedynie fragment tekstu, wycinek, który jest nam potrzebny przy pisaniu pracy magisterskiej, artykułu prasowego czy dowolnej formy, w której możemy chcieć zacytować zewnętrzne źródło. Dzięki nowemu IRISPen Air 7 można zeskanować dowolny tekst, w sposób podobny jak zaznaczamy go na komputerze. A to nie jedyna umiejętność małego urządzenia firmy IRIS.

Niewielki IRISPen Air 7 wygląda jak przerośnięty długopis, czy może jak popularne zakreślacze. Z tymi drugimi łączy go jeszcze jedna, oprócz wyglądu, cecha: pozwala na zaznaczenie tekstu w dowolnej książce, artykule czy liście. Tyle, że w tym przypadku zaznaczony tekst otrzymujemy w cyfrowej formie, już rozpoznany przez oprogramowanie urządzenia.

Nowe urządzenie należącej do Canona marki pozwala na znaczne ograniczenie liczby papierowych notatek. Zamiast przepisywać tekst z książki lub notatek kolegi lub koleżanki, wystarczy skopiować go poręcznym, ważącym 28 gramów urządzeniem. Zapisany w ten sposób tekst, poprzez Bluetooth możemy zapisać w smartfonie lub na komputerze. W przypadku telefonów najlepiej skorzystać z napisanej dla urządzenia aplikacji. Stosując IRISPen Air 7 razem z komputerem możemy wykorzystać dowolny edytor tekstu.

IRISPen Air 7 potrafi nie tylko skanować „zaznaczony” fragment i przekładać uzyskany obraz na tekst w komputerze czy telefonie. Dla niewielkiego urządzenia problemu nie stanowią także kody kreskowe. Wystarczy odpowiedni program do ich obsługi.

IRISPen Air 7 ma jeszcze jedną, interesującą ale i przydatną funkcję: tłumaczy skanowany tekst. Jego OCR obsługuje kilkadziesiąt języków, w tym także te korzystające z własnych alfabetów jak język chiński czy rosyjski. Wystarczy zaznaczyć tekst np. w języku bułgarskim i otrzymamy go w języku polskim. Oprogramowanie załączone do IRISPen Air 7 ma także możliwość odsłuchania zaznaczonego tekstu, a tym samym możemy zaznaczyć fragment napisany w obcym języku i sprawdzić, jak powinien być wypowiedziany.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 560 zł.

Adam Łukowski

Od 2000 roku współredagował jeden z pierwszych polskich serwisów WAP, tworzony przez Polski Internet Komórkowy. Tworzył autorskie treści do portalu WAP, zajmował się również informacyjną częścią serwisu. Współpracował z Tygodnikiem Angora, w którym prowadził stałą rubrykę pod hasłem "Cyrk Tygodnia". Wieloletni współpracownik nieistniejącego już Magazynu Nowoczesnych Technologii "Mobile Internet". Obecnie - od ponad 12 lat - publikuje w serwisie mGSM.pl. Codziennie dostarcza świeżą porcję wyselekcjonowanych newsów produktowych, publikuje również recenzje. Zajmuje się rynkiem telekomunikacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu telefonów komórkowych. Prywatnie - pasjonuje się motoryzacją i muzyką.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago