Categories: urządzenia

Deep Sound Speaker – muzyka bez kabla

Deep Sound Speaker to głośnik bezprzewodowy marki Hykker sprzedawany w Biedronce, który ma dosyć nietypowe rozmiary. Przy długości ponad 27 cm ma niecałe 6 cm wysokości. Występuje w 3 żywych kolorach, a zatem każdy może wybrać ten najbardziej odpowiadający albo poprzestać na czerni lub bieli. Szeroko rozstawione głośniczki dają nadzieję na ładnie działające stereo i nieco lepsze brzmienie, niż w przypadku mniejszych konstrukcji.

Krótki rzut oka na obudowę ujawnia trzy przyciski sterujące na górze urządzenia, a także panel z włącznikiem i gniazdami z tyłu. Dzięki slotowi na kartę pamięci microSD, Deep Sound Speaker może stać się niezależnym odtwarzaczem audio i służyć dźwiękiem nawet bez smartfona. Na wymianę danych np. pomiędzy kartą a komputerem pozwoli pełnowymiarowe gniazdo USB. Ładowanie odbywa się dzięki microUSB, a gniazdo AUX minijack. W zestawie znaleźć można poza głośnikiem maleńką instrukcję obsługi i dwa kable: jack-jack do bezpośredniego przewodowego połączenia z telefonem oraz microUSB-USB

Przyciski sterujące odpowiadają za przełączanie utworów – poprzedni-następny, regulację głośności (przy dłuższym przytrzymaniu), start, pauzę i odbieranie połączeń telefonicznych. Po włączeniu głośnik automatycznie przechodzi w tryb parowania. Jest widoczny jako „Deep Sound BT”, a połączenie ze smartfonem nie sprawia najmniejszych problemów. Jeśli do gniazda zostanie włożona karta pamięci, głośnik domyślnie obudzi się po włączeniu w trybie odtwarzania multimediów z karty. Doświadczalnie sprawdziłem, że odtwarzane są pliki MP3, ale wyłącznie wrzucone na kartę luzem, bez katalogów. To chyba jedyny obsługiwany format. Deep Sound Speaker może pracować także jako odbiornik radiowy, choć by dowiedzieć się o tym, trzeba sięgnąć do instrukcji, ponieważ na obudowie brak jakichkolwiek oznaczeń.

Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker

Żeby skorzystać z radia, należy podłączyć przewód służący do ładowania głośnika, a następnie wcisnąć dwukrotnie przycisk odpowiedzialny za odtwarzanie. Przy pierwszym uruchomieniu radia, urządzenie skanuje i zapisuje dostępne stacje. Można się pomiędzy nimi przełączać za pomocą przycisków poprzedni-następny. Szkoda, że zabrakło wbudowanej, wewnętrznej anteny i intuicyjnych oznaczeń na obudowie, które pomogłyby w obsłudze radia.

Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker z przodu i z tyłu

Urządzenie jest bardzo głośne i komunikuje się z użytkownikiem głosowo w języku polskim. Głośności komunikatów nijak niestety nie można wyregulować. Podobnie jest z głośnością odtwarzanej muzyki zaraz po włączeniu, ponieważ głośnik nie zapamiętuje ostatnio wprowadzonych ustawień. Jakość dźwięku nie jest olśniewająca, ale odpowiada średniej w tej klasie bezprzewodowych przenośnych urządzeń BT. Natężenie dźwięku jest za to imponujące. Można skutecznie nagłośnić naprawdę duże pomieszczenie.

Hykker Deep Sound Speaker pudełko
Hykker Deep Sound Speaker pudełko
Hykker Deep Sound Speaker – pudełko

Deep Sound Speaker wyróżnia się nietypowymi rozmiarami i estetycznym wykonaniem. Plastik jest miękki, niebłyszczący, a kolory przyjemne dla oka i pozwalające na urozmaicony wybór. W moim egzemplarzu miejscowo minimalnie odstawała maska głośniczków, co nie przeszkadza oczywiście w użytkowaniu. Obudowa bardzo dobrze trzyma się powierzchni nie tylko ze względu na rozmiar, ale również dzięki gumowym, świetnie hamującym przesuwanie się, łatkom. Jeśli potrzebujecie niebrzydkiego, bardzo głośnego muzycznego zestawu BT, który jednocześnie może posłużyć jako zestaw głośnomówiący i radio – warto zainteresować się tym głośniczkiem.

Hykker Deep Sound Speaker - panel sterowania
Hykker Deep Sound Speaker
Hykker Deep Sound Speaker - gniazda
Hykker Deep Sound Speaker - nóżki
Hykker Deep Sound Speaker – detale

Deep Sound Speaker dostępny jest za niecałe 50 zł w sieci sklepów Biedronka.

Parametry techniczne:

Łączność: BT 2.1, wej. AUX
Zasięg: do 10 m
Format plków: MP3
Radio FM: 87,5-108 MHz
Czytnik kart microSD: do 32 GB
Moc wyjściowa: 2x 3W
Impedancja: 4 Ω
Gniazda: USB 2.0 (A), microUSB (zasilanie), jack 3,5 mm (AUX)
Akumulator: 1200 mAh (5 V, 500 mA)
Wymiary: 275 x 40 x 56 mm
Waga: 320 g

Jacek Filipowicz

Zawodowo zajmuję się telefonami i smartfonami. Tak wyszło. Interesuje mnie zresztą ogólnie technika, bo trudno nie zauważyć, że żyjemy w czasach błyskawicznego jej rozwoju. Jeszcze w podstawówce oglądałem niemal wyłącznie czarno-białą telewizję, w szkole średniej korzystałem wyłącznie z telefonu przewodowego, pierwszy komputer dostałem, żeby napisać na nim magisterkę, a moją pierwszą komórką była cudowna Nokia 3210. Przy tym wszystkim uważam się za uczciwego humanistę. Urządzenia nie przesłaniają mi ludzi, sieci społecznościowe poprzez automatyczny kontakt z drugim człowiekiem budzą moją niechęć, rosnąca prędkość wymiany danych stale powiększa moje obawy o możliwości przystosowawcze ludzkich umysłów, a jeśli coś piszę, piszę szczerze i z przekonaniem.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago