29.06.2021
Uzależnienie od telefonu jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego – i w zasadzie nic z tym nie robimy
Pokolenie Z (osoby urodzone po 1995 roku) spędzają najwięcej czasu przed ekranem telefonu (według ankiety przeprowadzonej przez SimpleTexting), a pozostałe pokolenia nie są wcale mniej uzależnione. Jednak żadna z ankietowanych grup nie robi wiele, aby przerwać ten cykl zależności.


Tylko wszystkie te negatywne aspekty korzystania z telefonów w rzeczywistości nie spowodowały przez użytkowników skrócenia czasu spędzanego przed ekranem. Większość respondentów nie ogranicza czasu korzystania ze smartfonów, nawet gdy staje się to problemem w ich życiu osobistym.
Pokolenie Z (41%) i pokolenie X (40,7%) próbuje skrócić czas spędzany przed ekranem w większym stopniu niż boomersi (31,1%) i millenialsi (30,5%). Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że milenialsi byli grupą, która najbardziej wierzyła, że czas spędzony przed ekranem ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Aby wyleczyć się z uzależnienia trzeba poznać przyczynę negatywnych zachowań – tutaj największym przyciągaczem są media społecznościowe, a 51,8% respondentów twierdzi, że korzysta z nich z nudy. Chyba więc trzeba zadbać o lepsze zarządzanie czasem.
Komentarze