16.06.2020
Syndrom martwego pośladka – co jeszcze czeka uzależnionych od Netflixa?
Internetowa uzależnienia będą istotnym problemem społecznym w ciągu najbliższych lat. Ekspansja serwisów streamingowych również się do nich przyczynia. Kiedyś pokazaliśmy wam, jak będzie wyglądać gracz przyszłości. Teraz możecie zobaczyć, jak za 20 lat będą wyglądać osoby uzależnione od Netflixa. Karykaturalnie? Tak. Ale problem uzależnienia od internetu przybiera różne oblicza – a serwisy streamingowe potrafią równie silnie uzależniać jak media społecznościowe czy gry.
Choć w świecie internetowym działa wiele serwisów streamingowych, to najpopularniejszym jest niewątpliwie Netflix. Bogate biblioteki filmów i seriali zapewniają nam rozrywkę na wiele godzin, ale przy okazji sprawiają, że spędzamy całe godziny na kanapie i pielęgnujemy szkodliwe nawyki. Tak niezdrowy tryb życia prowadzi do wielu schorzeń, od otyłości i uszkodzeń postawy po przedwczesne starzenie się i przekrwione oczy.
Serwis Online Gambler stworzył modele 3D nałogowych użytkowników Netflixa – po latach uzależnienia nie prezentują się oni zachęcająco.
Oto co potencjalnie czeka użytkowników za jakieś 20 lat nałogowego oglądania serwisów streamingowych:
- byt długie utrzymywanie niepoprawnej, siedzącej pozycji sprawia, że mają garbate plecy i wysunięte do przodu ramiona
- od zbyt dużego nacisku na kość ogonową cierpi cały kręgosłup,
- podkrążone i zaczerwienione oczy (głównie z powodu niewyspania i wpatrywania się w ekran),
- zakola, blada skóra (z powodu braku słońca i witaminy B12 oraz D),
- przedwczesne starzenie, spowodowane narażeniem na działanie niebieskiego światła *High Energy Visible, HEV), emitowanego przez ekrany komputerów, smartfonów i telewizorów. Penetruje ono skórę twarzy, tworzy w niej wolne rodniki, powoduje powstawanie zmarszczek czy utratę jędrności skóry,
- otyłość – to wynik braku aktywności i korzystania z fast foodów,
- siedzący tryb życia sprawia, że użytkownicy Netflixa są zagrożeni żylakami, rakiem jelita i cukrzycą,
- syndrom martwego pośladka (amnezja pośladkowa) – to zarówno problem natury estetycznej, jak i problem medyczny. Dotyczy słabości mięśni pośladkowych, zaliczanych do mięśni posturalnych, stabilizujących nasze ciało. Prowadzi do bóli kręgosłupa, stawów, zapaleniem ścięgna Achillesa i mięśni łydek oraz wad postawy.
Komentarze