Panasonic zaprezentował drugą generację modelu TOUGHBOOK 33, który przeznaczony jest do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. To komputer z odłączaną klawiaturą i 12-calowym wyświetlaczem o proporcjach 3:2 i jasności, którą można dostosować do każdych warunków (od 2 do 1200 nitów)
TOUGHBOOK 33 ma dwie baterie, które użytkownicy mogą wymieniać podczas pracy bez konieczności wyłączania komputera. Urządzenie wykorzystuje procesor Intel 10. generacji. Można więc zapytać, dlaczego nie zastosowano tu układów 11. generacji – otóż producent twierdzi, że produkt był opracowywany zbyt długo (pierwszy TOUGHBOOK 33 zaprezentowano w 2017 roku) i nie był to priorytet, biorąc pod uwagę bazę potencjalnych klientów. Panasonic przewiduje, że komputer będzie używany przez pracowników przedsiębiorstw, pracujących głównie na powietrzu i w pojazdach. Wyjaśnia też, że oryginalny Toughbook 33 stał był najpopularniejszym modelem tego producenta w Stanach Zjednoczonych, a większość klientów nie była zainteresowana jego wymianą przez co najmniej 5 lat.
Specyfikacja obejmuje 16 GB pamięci RAM i dysk o pojemności 512 GB w modelu podstawowym – maksymalnie może mieć 32 GB RAM-u i dysk 1 TB. W kwestiach łączności oferuje Wi-Fi 6 oraz 4G LTE, obsługuje także eSIM i fizyczną kartę SIM, a także pasmo 48, które jest przeznaczone dla prywatnej sieci komórkowej. Do wideorozmów przyda się kamera o rozdzielczości FHD z ulepszonym laserowym autofocusem. Toughbook 33 Mark II ma także nowy algorytm przetwarzania obrazu, który ma zapewnić lepszą jakość we wszystkich sytuacjach, ale szczególnie wtedy, gdy brakuje światła. Dlatego jest tu potrójna lampa błyskowa LED i dwa mikrofony, które lepiej filtrują szum tła. Zapewnie też ochronę przed kurzem, wodą i upadkiem.
Toughbook 33 Mark II może działać samodzielnie jako tablet, ale oferowana jest również opcjonalna klawiatura, którą można bezpiecznie przymocować do tabletu. Panasonic twierdzi, że model drugiej generacji jest wstecznie kompatybilny z istniejącymi akcesoriami do Toughbooka 33. Panasonic nie ogłosił ceny ani dostępności Toughbooka 33, ale pewnie będzie podobna d ceny poprzednika, którego cena zaczynała się od 3499 dolarów. To drogi tablet, ale dla osób pracujących w trudnych warunkach, które potrzebują niezawodnego urządzenia, może być wart każdego grosza.
Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…
Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…
Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…
Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…
Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…
Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…