Proteza ręki OpenBionics
Stawiają na niską cenę, lekkość, modułową budowę, proste materiały i łatwość powielania. Jedna z proponowanych przez nich mechanicznych rąk kosztuje poniżej 100$ i waży mniej niż 200 gramów, zaś druga – proteza antropomorficzna – kosztuje poniżej 200$ i waży mniej niż 300 gramów. Członkowie OpenBionics działają na podstawie licencji w wersji Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0).
Jak to działa? Czujniki protezy umieszczone na ramieniu zbierają impulsy wywołane przez napięcie mięśni i przekładają je na ruchy palców. Wydaje się proste, ale wymaga jednak od osoby noszącej protezę sporo wysiłku włożonego w naukę sterowania. Zasada jest podobna jak w ogólnodostępnych protezach – te jednak są trudniej dostępne, a przy tym wielokrotnie droższe.
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej albo skorzystać z repozytorium plików niezbędnych do zreplikowania rąk zaprojektowanych przez tych zapaleńców, zapraszam na stronę internetową OpenBionics. Poniżej zaś możecie obejrzeć krótkie wideo z prezentacją technologii, którego autorem jest Vocativ
Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…
Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…
Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…
Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…
Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…
Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…