Categories: ciekawostki

LG i 55-calowy wyświetlacz za 111 tysięcy złotych netto

Tak, to jest cena za wyświetlacz, ale wyróżnia go jedna istotna rzecz – jest transparentny. Łączy wysoką jakość obrazu, charakterystyczną dla technologii OLED z eleganckim wzornictwem i 38-procentową przezroczystością. To najnowszy produkt LG – transparentny ekran OLED z linii LG Digital Signage dla firm.

Transparentny  ekran OLED (T-OLED) wykorzystuje technologię z pikselami emitującymi światło – pozwala ona na produkcję ekranów, które pod względem transparentności czterokrotnie przewyższają zbliżone, konkurencyjne rozwiązania. To obecnie najbardziej innowacyjny produkt w portfolio dedykowanym biznesowym rozwiązaniom od firmy LG.I odpowiednio do swojej innowacyjności wycenione – cena referencyjna ekranu T-OLED to 111 000 złotych netto.

Jak to się ogląda?

Transparentność T-OLED wynosi aż 38%, podczas gdy największa przezroczystość osiągana przez panele LCD to tylko 10%. Gdy widzowie patrzą od przodu, przedmioty znajdujące się za ekranem tworzą całość z wyświetlanymi treściami. Przednia warstwa zabezpieczająca przed promieniowaniem UV sprawia, że wyświetlacz idealnie nadaje się do zastosowań w witrynach sklepowych, przyciągając wzrok przechodniów. Ze względu na szeroki kąt widzenia, wyświetlany obraz jest dobrze widoczny dla osób podchodzących do wyświetlacza z dowolnego kierunku. Gdy widzowie stoją na wprost ekranu, wyświetlane zdjęcia i filmy nakładają się na przedmioty umieszczone za ekranem. Gdy panel T-OLED jest używany do wyświetlania ikon lub tekstu na tle przedmiotów lub scenerii, można uzyskać realistyczny efekt rzeczywistości rozszerzonej.

Możliwości montażu

T-OLED zaprojektowano tak, aby zapewnić zarówno dobry wygląd zainstalowanego wyświetlacza, jak i łatwość montażu. Wyświetlacz waży niecałe 14 kg i jest dostępny w dwóch wersjach: Open Frame oraz Standalone. Wersja Open Frame wygląda jak 55-calowa tafla szkła i może być instalowana pojedynczo lub wbudowana w ścianę wideo 2 x N. Elementy sterujące mogą być ukryte w odległości nawet 1,6 m od wyświetlacza. Wersja Standalone to pojedynczy panel z elementami sterującymi, wbudowanymi w podstawę.

 

Jolanta Szczepaniak

Dziennikarka - w zawodzie od 10 lat. Absolwentka UŁ. Dawniej związana z miesięcznikiem "Mobile Internet", obecnie publikuje testy w serwisie mGSM.pl. Sporadycznie blogerka i wikipedystka. Na co dzień fanka mobilnych technologii i internetu, gadżeciara, serialomaniaczka i nałogowa czytelniczka książek oraz prasy popularyzującej naukę.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago