Categories: ciekawostki

Home office nas wykończy – tak możemy wyglądać za 25 lat

Pamiętacie osobnika uzależnionego od grania? Albo parę, która nie potrafiła wyleczyć się z Netflixa? Teraz badacze przygotowali wizję tego, jak możemy wyglądać, gdy pandemiczny model home office zostanie z nami na dłużej. Poznajcie Susan.

Susan to model stworzony przez ekspertów fitness i psychologów z DirectlyApply, aby pokazać światu, co się stanie, jeśli ludzie będą ignorować aktywność fizyczną podczas pracy w domu. Choć nie nastąpi to od razu, ale po 25 latach, to jednak jest dość przerażające…

Susan garbie się i ma słabą postawę w wyniku codziennego siedzenia przed ekranem. Ma przekrwione oczy  lub nawet cierpi na syndrom widzenia komputerowego od wpatrywania się w ekran. Rezultatem są suche, piekące i czerwone oczy. Ponadto ma bladą i matową skórę z powodu braku witaminy D i D-12. Wynika to z faktu, że rzadko wychodzi na słońce. Z kolei niedobór witaminy D  prowadzi do wypadania włosów. Od ciągłego pisania nabawiła się obrażeń dłoni i nadgarstków – a konkretnie zespołu RSI, tj. choroby dłoni spowodowanej ciągłym używaniem klawiatury. Najbardziej widocznym skutkiem wieloletniej pracy z domu jest otyłość. Długie godziny spędzane bez ruchu w połączeniu z przekąskami i brakiem ćwiczeń mogą z czasem prowadzić do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Home office jest świetnym rozwiązaniem, gdy mamy zadbać o bezpieczeństwo, ale tworzy wiele niezdrowych nawyków. Drastycznie zmniejsza codzienny ruch i liczbę kroków – pod koniec pracy łączna liczba kroków jest co najmniej o 70% mniejsza niż w biurze. Co więc zrobić, aby nie stać się Susan? Wyznacz w domu miejsce do pracy i zorganizuj je. Nie pracuj do późna w nocy lub przez cały dzień, ale ustal harmonogram pracy na 6-8 godzin i się go trzymaj. A reszty dnia nie spędzaj w domu, tylko na świeżym powietrzu.

Jolanta Szczepaniak

Dziennikarka - w zawodzie od 10 lat. Absolwentka UŁ. Dawniej związana z miesięcznikiem "Mobile Internet", obecnie publikuje testy w serwisie mGSM.pl. Sporadycznie blogerka i wikipedystka. Na co dzień fanka mobilnych technologii i internetu, gadżeciara, serialomaniaczka i nałogowa czytelniczka książek oraz prasy popularyzującej naukę.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago