ciekawostki

Gardena smart system zadba o ogród

Technologie smart stają się naszą codziennością. Mamy do czynienia ze smart telefonami, smart domami, smart samochodami, czy smart ubraniami. Teraz również do tego kręgu dołączają smart ogrody. Inteligentnym ogrodem, wykorzystując najnowocześniejszą technologię, można zarządzać z każdego miejsca na świecie, dzięki Gardena smart system.

Gardena smart system to rozwiązanie dla właścicieli ogrodów. Dzięki niemu możemy zarządzać wszystkimi pracami pielęgnacyjnymi z poziomu telefonu. W zasięgu ręki jesteśmy w stanie kontrolować nasze ogrody z każdego miejsca na świecie. Do lamusa odchodzą czasy, kiedy zaplanowany urlop sprawiał nam kłopot w postaci braku możliwości podlania kwiatów czy skoszenia trawy. Z dowolnego miejsca na ziemi, o każdej porze dnia i nocy, możemy wygodnie monitorować ogród, sterować urządzeniami należącymi do Gardena smart system i tym samym odpowiednio dostosowywać zabiegi do bieżących potrzeb. Wystarczy, że ma się w kieszeni telefon, w którym na bieżąco śledzi się to, co dzieje się w ogrodzie. Co najistotniejsze, zdalnie można zaplanować prace.

fot. GARDENA

Podstawę Gardena smart system stanowi aplikacja, za pomocą której możemy sterować wszystkimi pracami oraz inteligentna bramka Gardena – główne centrum komunikacyjne, które zarządza poszczególnymi elementami systemu. Bramka na bieżąco gromadzi dane pochodzące z poszczególnych elementów systemu i przekazuje użytkownikowi aplikacji. Gardena smart system to: robot koszący, sterownik nawadniania, czujnik – smart Sensor, hydrofor elektroniczny, inteligentna bateria oraz wtyczka wielofunkcyjna – smart Power. Każdy pojedynczy komponent wykonuje określone zadanie w systemie:

  • Koszenie zapewni robot smart Sileno. Funkcja SmartCut gwarantuje nam, że robot koszący nie pozostawia pasów, lecz równomiernie przystrzyżony trawnik. W trakcie pracy prawie go nie słychać, po czym w pełni automatycznie powraca do stacji ładującej. Czas koszenia można dowolnie zaprogramować za pomocą aplikacji i skorelować z porami nawadniania ustawionymi na smart sterowniku nawadniania.
  • Zarządzanie wodą jest gwarantowane przez smart sterownik nawadniania. Dzięki inteligentnej aplikacji i ustalonym opcjom programowania można ustawić system nawadniania w określonych odstępach czasu lub w sesji jednorazowej. Na podstawie wartości pomiarów temperatury powietrza, stopnia nasłonecznienia i wilgotności gleby wyznaczonych przez smart Sensor ustawiane są optymalne parametry sterownika nawadniania w danych warunkach otoczenia. W razie potrzeby można je w dowolnej chwili zmodyfikować z poziomu aplikacji.
  • smart Sensor odgrywa bardzo ważną rolę. Urządzenie to na bieżąco dostarcza aktualnych danych pomiarowych dotyczących: wilgotności gleby, intensywności światła i temperatury. Następnie wysyła je użytkownikowi aplikacji. Może również natychmiast reagować, gdy konieczne jest pilne działanie w ogrodzie, zwiększając lub zmniejszając częstotliwość cykli nawadniania.
  • Smart hydrofor elektroniczny spełnia dwie funkcje. Po pierwsze, może posłużyć do zaopatrzenia naszego domu w wodę. Ponadto może być również używany jako pompa ogrodowa, która będzie dostarczać wody roślinom. Informacje na temat funkcji pompy, ciśnienia i natężenia przepływu można uzyskać z aplikacji.
  • Akumulatory BLi-40/100 i BLi-40/160 również należą do Gardena smart system. W tym przypadku aplikacja podaje dokładne informacje o poziomie ich naładowania, a także o oczekiwanym czasie pracy dla danego urządzenia.
  • Dzięki wtyczce wielofunkcyjnej ogrodnicy mogą zintegrować wszelkiego rodzaju zewnętrzne urządzenia elektryczne, takie jak źródła światła i muzyki z Gardena smart system.
Adam Łukowski

Od 2000 roku współredagował jeden z pierwszych polskich serwisów WAP, tworzony przez Polski Internet Komórkowy. Tworzył autorskie treści do portalu WAP, zajmował się również informacyjną częścią serwisu. Współpracował z Tygodnikiem Angora, w którym prowadził stałą rubrykę pod hasłem "Cyrk Tygodnia". Wieloletni współpracownik nieistniejącego już Magazynu Nowoczesnych Technologii "Mobile Internet". Obecnie - od ponad 12 lat - publikuje w serwisie mGSM.pl. Codziennie dostarcza świeżą porcję wyselekcjonowanych newsów produktowych, publikuje również recenzje. Zajmuje się rynkiem telekomunikacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu telefonów komórkowych. Prywatnie - pasjonuje się motoryzacją i muzyką.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago