Categories: ciekawostki

6. edycja programu Sony Research Award – od tego roku może brać w nim udział Polska

Firma Sony poinformowała, że przyjmuje zgłoszenia do szóstej edycji programu nagród badawczych „Sony Research Awards”. Program zapewnia finansowanie badań nad rozwojowymi i innowacyjnymi technologiami we współpracy z własnymi grupami badawczymi firmy Sony. Zgłoszenia mogą nadsyłać uniwersytety z USA, Kanady, 17 krajów europejskich (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy) oraz, od tego roku, także z Indii.

Program Sony Research Award Program obejmuje dwie nagrody: Faculty Innovation Award i Focused Research Award. Obie koordynowane są przez Centrum Badawczo-rozwojowe Sony i mogą mieścić się w trzech szerokich kategoriach tematycznych: „Technologia informacyjna”, „Urządzenia i materiały” oraz „Nauki przyrodnicze”. Nagrody te stwarzają naukowcom nowe możliwości angażowania się w nowatorskie badania mające na celu wprowadzanie w życie przełomowych technologii.

W ramach nagrody Faculty Innovation Award kierownicy projektów otrzymują kwotę do 100 tys. dolarów na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) na projekty, które w szerokim zakresie wpisują się w bieżące zainteresowania badawcze firmy Sony. Nagroda ta ma pomóc firmie Sony w przyspieszeniu i rozszerzeniu tworzenia nowych koncepcji poprzez wykorzystanie już prowadzonych badań w ramach partnerstwa z uczelniami wyższymi. Nagroda Focused Research Award zapewnia wsparcie w wysokości do 150 tys. dolarów na jeden rok (z możliwością przedłużenia) na prowadzenie badań bardziej skoncentrowanych na obszarach bezpośredniego zainteresowania firmy Sony. Wydziały akademickie mogą prowadzić nowe badania — lub rozwijać i kontynuować już prowadzone — dzięki ścisłej współpracy z wewnętrznym zespołem badawczym firmy Sony.

Wnioski mogą składać kierownicy projektów z poszczególnych uczelni — asystenci, docenci lub profesorowie. Cele, warunki publikacji oraz kwestie dotyczące własności intelektualnej zostaną wspólnie uzgodnione pomiędzy nagrodzoną instytucją a firmą Sony. Termin składania wniosków upływa 15 września 2021 r., nominowani do nagrody zostaną o tym powiadomieni około marca 2022 r. Więcej informacji na temat grantów, a także listę dotychczasowych laureatów, można znaleźć na stronie https://www.sony.com/research-award-program.

Jolanta Szczepaniak

Dziennikarka - w zawodzie od 10 lat. Absolwentka UŁ. Dawniej związana z miesięcznikiem "Mobile Internet", obecnie publikuje testy w serwisie mGSM.pl. Sporadycznie blogerka i wikipedystka. Na co dzień fanka mobilnych technologii i internetu, gadżeciara, serialomaniaczka i nałogowa czytelniczka książek oraz prasy popularyzującej naukę.

Recent Posts

Navitel R500 GPS – działa i ma GPS

Kiedy Polak kupuje sobie pierwszą kamerkę samochodową? Zazwyczaj rozsądnie: po pierwszej stłuczce. Zazwyczaj zdaje nam…

2 lata ago

Huawei FreeBuds 5 – gustowna biżuteria audio

Urządzenia elektroniczne bywają kompletnie do niczego, bywają nudne i poprawne, ale bywa czasem i tak,…

2 lata ago

Samsung The Freestyle – recenzja projektora innego niż wszystkie

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem projektor Samsung The Freestyle przecierałem oczy ze zdumienia. "Kolejna zabawka"…

3 lata ago

Jaki telefon kupić do 1000 zł?

Mój kolejny artykuł będzie poświęcony korzystnym dla Klienta smartfonom w cenie do 1000 zł w…

3 lata ago

Jabra Elite 5 – recenzja słuchawek TWS

Jabra Elite 5 to najnowsze dzieło duńskiej firmy, które miało swą premierę podczas tegorocznych targów…

3 lata ago

Sony XG300 – głośnik bluetooth z wyższej półki

Głowy nie urywa? Sony XG300 sprawił, że biję się z myślami i martwię czy przypadkiem…

3 lata ago