Quantcast

adplus-dvertising
Praca zdalna jest OK. Nie chcemy powrotu tego, co było przed pandemią

14.11.2020

Praca zdalna jest OK. Nie chcemy powrotu tego, co było przed pandemią

Z globalnego badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Kaspersky wśród pracowników różnych branż sektora MŚP wynika, że niemal trzy czwarte  (74%) chce zrewidować swój tryb pracy sprzed pandemii. Zamiast wracać do tego, co było wcześniej, pracownicy na całym świecie chcą kształtować przyszłość biznesu na własnych warunkach, spędzać więcej czasu z najbliższymi (47%), oszczędzać pieniądze (41%) oraz pracować zdalnie (32%).

Pracownicy zastanawiają się nad nową normalnością w kontekście środowiska pracy, inspirując tworzenie sprawniejszych, lepiej dopasowanych do potrzeb i bardziej ludzkich kultur pracy. Niemal dwóch na pięciu pracowników (39%) chce w przyszłości porzucić system pracy w sztywnych godzinach. Odsetek ten jest jeszcze większy (44%) wśród osób w wieku 25-34. Na podobnym poziomie kształtuje się odsetek pracowników, którzy chcą pożegnać się z pracą przy stałym biurku w biurze (34%), natomiast około jedna trzecia (32%) chce wyzwolić się z 5-dniowego tygodnia pracy.

Badanie ujawniło również, że dla niemal jednej trzeciej (32%) pracowników praca zdalna stanowi największą korzyść wynikającą z pojawienia się nowego koronawirusa. Wyprzedzają  ją jedynie takie „plusy” pandemii jak możliwość spędzania większej ilości czasu z rodziną (47%) oraz zaoszczędzenie pieniędzy (41%). W rzeczywistości większość korzyści dotyczy nowych możliwości realizowania się poza pracą, gdyż osiągnięcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym ma teraz szczególne znaczenie.

Bdanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Kaspersky przez niezależną firmę badawczą Censuswide. Zrealizowano je w październiku 2020 r.  Objęło 8 076 pracowników małych i średnich firm (zatrudniających 10 – 250 osób) w Brazylii, Belgii, Chinach, Francji, Niemczech, we Włoszech, w Japonii, Luksemburgu, Malezji, Meksyku, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Afryce Południowej, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Pełny raport poświęcony zabezpieczaniu przyszłości pracy jest dostępny na stronie https://kas.pr/gze7.

źródło: Kaspersky
czytane: 942

badaniakasperskypracaraport

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top